FSC

FSC (Forest Stewardship Council) - jak podaje "Wikipedia" - to międzynarodowa, wielostronna organizacja non-profit, założona w 1993 roku, która promuje odpowiedzialne zarządzanie lasami na świecie. Jest to przykład rynkowego programu certyfikacji stosowanego jako transnarodowa polityka środowiskowa.

FSC - czyli w zgodzie ze środowiskiem - certyfikat przyznawany jest produktom leśnym (czyli wszystkiemu, co pochodzi z drzewa - meble, papier etc). Oznacza to, że stosowane w danym przedsiębiorstwie drewno pochodzi z legalnych źródeł, a nie zostało pozyskane np. z terenów zagrożonych czy w sposób nieprzyjazny człowiekowi. 

Od niedawna charakterystyczne logo FSC znaleźć można niemal wszędzie - od bloku rysunkowego po wszelkiego rodzaju opakowania. Sięgając po kartonik z takim oznaczeniem często nie zastanawiamy się czego ono może dotyczyć. Na całe szczęście jesteśmy coraz bardziej świadomymi konsumentami i zaczynamy kupować bardziej odpowiedzialnie. 

Ja też chcę być przyjazna naturze!
Sklejka, którą wykorzystuję do produkcji wszelkich pomocy dydaktycznych także posiada certyfikat FSC. Do tego (aby ograniczyć ilość zużywanego materiału) staram się wykorzystać zakupiony towar w 100% - produkując też "drobniejsze" rzeczy typu memorki.

FSC logopng